Case Study

Case Study

Südzucker Polska SA

 

Wdrozenie w firmie Suedzucker

Deployment in Suedzucker company

System Plantator okazuje się sprawnym narzędziem pracy w przemyśle cukrowym. Wdrożenia aplikacji w tak poważnej grupie odbywają się przy wieloletniej współpracy i zdobywaniu doświadczeń. Przy konieczności obsługi skupu w rozproszonej strukturze nasze rozwiązania okazują się szczególnie pomocne. Ciągła gotowość do świadczenia usług serwisowych i tworzenia nowych aplikacji pozwala na usprawnienie ważnych obszarów działań cukrowni. 13-letnia współpraca z firmą Südzucker wciąż daje nowe efekty. W 2009 r. powstaje nowy Portal Plantatorski, który okazuje się niezbędnym narzędziem współpracy z plantatorami, umożliwiając im autoryzowany wgląd w historię współpracy.
Obszary działania firmy SI Set(h)

• Kompleksowe wdrożenia usprawniające proces skupowy w cukrowniach: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin, Strzyżów, Świdnica
• System Plantator
• Aplikacja inspektorska
• Portal Plantatorski

Südzucker Polska SA wchodzi w skład europejskiej Grupy Südzucker AG i jest wiodącym producentem cukru w kraju. Produkt marki „Cukier Królewski”, który jest dystrybuowany w całym kraju, pochodzi z najlepszych cukrowni, które dostarczają wyrób najwyższej jakości. Spółka zarządza pięcioma cukrowniami w Polsce. Ma swoje zakłady produkcyjne przede wszystkim na Śląsku, a także w południowo-wschodniej Polsce. Od początku swojej działalności Südzucker Polska SA inwestuje w rozwój cukrowni oraz w podwyższenie wydajności w obszarze produkcji i magazynowania. Dlatego jest poważnym konkurentem w branży cukrowej krajów UE.

Więcej informacji na stronie: www.suedzucker.pl

 

 

Philip Morris w Polsce

Koordynujemy i pomagamy wdrożyć nasze projekty przy wspólnym wysiłku, wprowadzając coraz to nowsze rozwiązania. W miarę rozwoju firmy rodziły się nowe potrzeby, z którymi nasz zespół mierzy się, stawiając klienta na pierwszym miejscu i dbając o dobrą współpracę oraz najwyższej jakości produkty. Jedną z takich potrzeb było udostępnienie odpowiedniego narzędzia do zarządzania procesami związanymi z wykupem i przerobem liści tytoniu.
Obszary działania firmy SI Set(h)

• Kompleksowa aplikacja obsługi procesów związanych z wykupem i przerobem liści tytoniu
• Aplikacja mobilna do obsługi stacji wykupu
• Aplikacja do zarządzania systemem kodów kreskowych
• Aplikacja wspomagająca proces produkcji
• Aplikacja oceny satysfakcji użytkowników
• Inne aplikacje wspomagające

Spółki Philip Morris w Polsce zajmują się produkcją, sprzedażą i dystrybucją wyrobów tytoniowych. Współpracują między innymi z polskimi plantatorami w zakresie zakupu i przerobu tytoniu przeznaczonego na rynek polski oraz na rynki zagraniczne.

Więcej informacji na stronie: http://www.pmi.com

Nordzucker Polska SA

Wielkie kampanie cukrowe mogą być realizowane tylko przy sprawnie działającym przepływie informacji. Wszelkie działania muszą być nadzorowane i rejestrowane. Dlatego rozwój branży cukrowej zawdzięcza się wieloletniej współpracy z plantatorami, dostarczającymi najlepszej jakości surowca, a następnie dobrze rozwiniętej produkcji dającej wysokiej jakości produkt. Działania te muszą być wspierane przez odpowiedni system zarządzający tymi procesami. Nasze wdrożenia aplikacji usprawniających te działania są poparte wieloletnią współpracą i nieprzerwanym doskonaleniem efektów pracy.
Obszary działania firmy SI Set(h)

• System Plantator
• Portal Plantatorski
• Usługi serwisowe

Spółka Nordzucker Polska SA jest częścią grupy Nordzucker, drugiego co do wielkości europejskiego koncernu cukrowego, dysponującego 16-procentowym udziałem w europejskim rynku cukru. Obecnie produkcja cukru w Polsce prowadzona jest w dwóch zakładach należących do spółki Nordzucker Polska – w Opalenicy (województwo wielkopolskie) oraz w Chełmży (województwo kujawsko-pomorskie). Dzięki przeprowadzonej restrukturyzacji oraz doinwestowaniu w obu tych zakładach posiadających wdrożony i certyfikowany system zarządzania jakością zgodny ze standardami ISO 9001:2000 oraz ISO 22000:2005, a także system HACCP, wytwarzany jest cukier o wysokim standardzie jakości. Cukier ten sprzedawany jest od roku 2004 pod marką Sweet Family w charakterystycznych, niebieskich opakowaniach.

Więcej na stronie: http://www.nordzucker.pl

Ybbstaler Fruit Polska Sp. z o. o.

Wdrożenie Plantatora u jednego z wiodących na międzynarodowym rynku producentów koncentratów owocowych było nie lada wyzwaniem. Pracę nad wdrożeniem innowacyjnego rozwiązania informatycznego podjęto najpierw w polskim Zakładzie Ybbstaler w Chełmie, a następnie w Lukta Sp. z o.o. W tym czasie wiele pracy poświęcono na dostrojenie aplikacji do potrzeb producenta. Podczas wdrożenia zapewniono pełną kompatybilność systemu z innymi programami firmy, w tym – integrację rozwiązania Plantator z systemem bankowym (automatyczne interfejsy wymiany danych). Komunikacja w obie strony stała się kluczowym krokiem w tym kierunku. Dzięki temu Plantator zapewnia lepszy wgląd w kondycję biznesową firmy.
Obszary działania firmy SI Set(h)

• Wdrożenie Plantatora FD
• Serwisowanie i obsługa klienta
• Szkolenia
• Rozbudowa systemu o nowe funkcjonalności

Ybbstaler Fruit Polska Sp. z o.o. w Chełmie to stuprocentowa spółka – córka austriackiej Ybbstaler Fruit Austria G.m.b.H. Zakład przetwórczy Ybbstaler działa w Polsce od 1998 r. i jest jednym z wiodących producentów wysokowartościowych zagęszczonych soków owocowych. Naturalne koncentraty powstają z zastosowaniem najnowszych technologii produkcji, zgodnie z wymaganiami GMP (Good Manufacturing Practice) oraz z wytycznymi HACCP. Dzięki temu w koncentracie zachowane są witaminy i minerały świeżych owoców.

Więcej na stronie: www.ybbstaler.com

Translot Sp. z o.o.

Wdrożony system do zarządzania transportem oszczędził czas i pozwolił skutecznie zarządzać flotą. System został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami klienta. Aplikacja zapewniła ścisłe raportowanie przez pracowników, przestrzeganie odpowiednich procedur i instrukcji bezpieczeństwa (począwszy od obsługi codziennej, przez realizację zleceń, na raportowaniu czasu pracy skończywszy). Fahrel dostarcza na bieżąco, w czasie rzeczywistym raporty wszystkich czynności kierowców, mających wpływ na przebieg i bezpieczeństwo transportu. Dyscyplinuje do natychmiastowej reakcji na sytuacje zagrożenia (usterki, wypadki). Monitoruje efektywność kierowców, co przekłada się na lepszą dyscyplinę zespołu. Pozwala na dokładne zaplanowanie poszczególnych dostaw oraz sprawną komunikację z kierowcą. System wspiera również dział handlowy, umożliwiając handlowcom zdalne wprowadzanie zamówień, co w znacznym stopniu poprawiło termin realizacji poszczególnych zleceń.

Obszary działania firmy SI Set(h)

• System Fahrel
• Portal B2B
• Usługi serwisowe

Więcej na stronie: http://www.translot.com.pl/