Artykuł w mediach branży AGRO – Portal e-sadownictwo

Artykuł w mediach branży AGRO – Portal e-sadownictwo

Dla producentów owoców  precyzyjny system śledzenia łańcucha dostaw   Portal sadowniczy z forum   e sadownictwo

 

 

Poniżej wypis z artykułu:

Jedną z ciekawszych propozycji dla producentów owoców w trakcie targów TSW 2015 przedstawiła polska firma Set(h), specjalizująca się w systemach informatycznych.  Opracowany przez nią system Plantator zaprojektowany jest dla branży owocowo-warzywnej w celu śledzenia łańcucha dostaw, co ma poprawić wydajność, usprawnić organizację, a zatem i zwiększyć wynik finansowy firm.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Set(h) Plantator nie jest zwykłym systemem magazynowym, gdyż program łączy w sobie m.in. systemy zarządzania kontaktami z dostawcami i odbiorcami (CRM/SRM), zarządzanie dokumentami obrotu magazynowego, obsługę faktur zakupu i sprzedaży, zarządzanie płatnościami i rachunkami. W efekcie uzyskuje się kompleksowy system śledzenia łańcucha dostaw.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, po wdrożeniu Plantatora można lepiej zarządzać przedsiębiorstwem i zwiększyć sprzedaż. System opracowany przez firmę Set(h) ma także liczne funkcjonalności np. dla posiadaczy certyfikatów, co pozwala na konstruowanie raportów jakościowych i eko, niezbędnych do bieżącej kontroli.  Plantator integrowany jest z infrastrukturą firmy np. z wyposażeniem produkcyjnym i systemem księgowym, pozwala na reorganizację w firmie i jednoczesne uaktualnianie i zabezpieczenie danych. Aplikacje mobilne na Androida ułatwiają pracę właścicielowi, jak i pracownikom przedsiębiorstwa. Plantator daje dostęp do kanałów błyskawicznej komunikacji z dostawcami (także grupowej) i ułatwia zarządzanie partiami dostaw, ewidencjonowanie i ich śledzenie w trakcie sortowania, czy przepakowywania.   Jego atutem jest także kontrola gospodarki magazynowej opakowań pustych i pełnych. Zarządzanie wspierane jest przez system skanowania etykiet z kodami kreskowymi, a przedsiębiorca uzyskuje pełną analitykę zarządzania firmą za pośrednictwem raportów ewidencyjnych, magazynowych czy realizacji zamówień. Uzupełniają je raporty przeznaczone np. dla GUS czy ARiMR.

System pozwala na zarządzanie całym przedsiębiorstwem w jednym miejscu. Wśród jego zalet jest możliwość szybkiego wykluczenia niesolidnych dostawców. System Plantator składa się z trzech osobnych modułów: aplikacji centralnej, modułu magazynowego i polowego. Ten ostatni ułatwia zarządzanie pracownikami (brygadami pracowników) w sadzie np. wykonujących cięcie lub zbiór owoców. Za pomocą systemów kreskowych umieszczonych na skrzynkach owoce zebrane przez poszczególne osoby/grupy mogą być śledzone dalej w systemie dostaw. Właściciel sadu ma bezpośredni wgląd w pracę wykonaną przez każdego pracownika (wagę zebranych owoców, czas wykonanej pracy, stawkę wynagrodzenia).

Pierwsze wdrożenia do rolnictwa systemów informatycznych Plantator sięgają 1999 r. (dla branży cukrowniczej), następnie rozwinięto go i dostosowano do branży owoców i warzyw. Zastosowanie znalazł w grupach producentów i w przedsiębiorstwach skupujących i dystrybuujących owoce i warzywa. W 2008 r. Plantator nagrodzono tytułem „Innowacyjny Produkt” w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji.

NAPISZ KOMENTARZ:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *